2022 Women’s | Medal Results | October 8th – 9th |
---|---|---|
Women’s 2.5 (50-59) | ||
G: Chris Orrey & Tasha DeCosta | ||
Women’s 2.5 (60+) | ||
G: P.J. Bayless & Pia Holliday | ||
Women’s 3.0 (8-49) | ||
G: Jean Melgar & Angela Sundin | S: Erinna O & Jacquieline Dela Vega | B: Claudia Del Rosso & Meltem Karatepe |
Women’s 3.0 (50-59) | ||
G: Bridget Bernhoft & Keri McArthur | S: Jane Quiring & Janet Potter | B: Doreen Rosengarth & Christine Holsen |
Women’s 3.0 (60+) | ||
G: Liz Paul & Diann Boyle | S: Karen Minicozzi & Janet O’Connor | B: Elaine Welco & Denise Lenz |
Women’s 3.5 (50-59) | ||
G: Lori Dorsey & Maria Geronimo | S: Nancy Cheung & Abeth Ronato | |
Women’s 4.0 (8-49) | ||
G: Teresa Jacobs & Liz Legrady | ||
Women’s 4.0 (60+) | ||
G: Julie Rathbone & Gail Kenney | S: Dee Morris & Debbi Yee |
2022 Men’s | Medal Results | October 8th – 9th |
---|---|---|
Men’s 3.0 (8-49) | ||
G: Paul Nguyen & Kevin Ly | S: Vijay Kumar & Lalit Nashier | |
Men’s 3.0 (50-59) | ||
G: Kit Chen & Brian Kilpatrick | S: Paul Kline & Hector Vega | |
Men’s 3.0 (60+) | ||
G: Bob Basso & Kenneth Grey | ||
Men’s 3.5 (8-49) | ||
G: Kevin Wong & Tyrus Abram | S: Peter Lin & Chris Hunsaker | B: Kevin Gu & Ritwik Giri |
Men’s 3.5 (50-59) | ||
G: Mats Bodin & Paul Hendrickson | S: Roger Lee & David Skelton | |
Men’s 3.5 (60+) | ||
G: Mike Aubel & Michael Callahan | S: Bill Hicks & Yvan Pelletier | |
Men’s 4.0 (8-49) | ||
G: Rahul Pandey & Sanjay Siddhanti | S: Davis Christopher & Cooper Malekamu | B: Robert Beanland & Chris Singer |
Men’s 4.0 (50-59) | ||
G: Ed Oncena & Steve Barnert | S: Ramin Erfanian & Manny DeGuzman |
2022 Mixed | Medal Results | October 8th – 9th |
---|---|---|
Mixed 2.5 (8-49) | ||
G: Naoko Nojiri & Lefty Suzuki | S: Christine Nash & Lucas Chen | |
Mixed 2.5 (50-59) | ||
G: Helen Simpson & Wayne Yoshida | ||
Mixed 2.5 (60+) | ||
G: Tanya Slesnick & Todd High | S: P.J. Bayless & Rod Bayless | |
Mixed 3.0 (8-49) | ||
G: Marta Pelegrin & Jorge Dean Abella | S: Monica Wong & Eric Chang | B: Kennedy Mahdavi & Del Eswar |
Mixed 3.0 (50-59) | ||
G: Tami Dokter & Randy Seevers | S: Whitney Kramm & Roger Lee | B: Debi Seifert & Jeff Peck |
Mixed 3.0 (60+) | ||
G: Lynn Kilpatrick & Brian Kilpatrick | S: Nancy Balatti Soares & Chuck Calcagno | B: Diane Wood & Michael Cooke |
Mixed 3.5 (8-49) | ||
G: Amy Papenfuss & Monte Imburg | S: Erinna O & Conor O’Neill | |
Mixed 3.5 (50-59) | ||
G: Janet Potter & Bill Hicks | S: Jean Melgar & Daryl Look | B: Lori Dorsey & Robert Beanland |
Mixed 3.5 (60+) | ||
G: Lisa Hernandez & Mike Callahan | ||
Mixed 4.0 (8-49) | ||
G: Jessica Paige & Shawnte Hagen | S: Lona Dengler & Yvan Pelletie | |
Mixed 4.0 (60+) | ||
G: Dee Morris & David Skelton | S: Lorie Dunn & Kirby Wong |
2023 Women’s | Medal Results | September 14th – 15th |
---|---|---|
Women’s 3.0 (All) | ||
G: Paige Kolze & Corrie Prindle | S: Pemmy You & Naoko Nojiri | B: Susan Moeckli & Annamarie Murphy |
Women’s 3.5 (19-49) | ||
G: Beth McMahon & Valerie DiLuggo | S: Chris Otani & Victoria Ferguson | B: Michelle Choi & Lisa Boghosian |
Women’s 3.5 (50+) | ||
G: Tifenn Caudron de Coquereaumont & Joy Iwata | S: Shari Gonzalez & Jane Ladrech | B: Stephanie Hom & Mary Ledezma |
2023 Men’s | Medal Results | September 14th – 15th |
---|---|---|
Men’s 2.5 (All) | ||
G: Shafik Samaha & Jerry Hunt | S: Roger Lamb & Chad Snook | B: Brian McCollum & David Turnbull |
Men’s 3.0 (19-49) | ||
G: Kazuki Notsu & Toma Notsu | S: Wyatt Austin & Emmett Larkin | B: Darryl Gill & David Salazar |
Men’s 3.0 (50+) | ||
G: George Lodato & John Jatoft | S: Paul Kline & Hector Vega | B: Karl Smith & Rod Bayless |
Men’s 3.5 (19-49) | ||
G: Peter Lee & Colin Schoen | S: Rabi Bala & Phil Davis | B: Christopher Florentino & Corey Eisenberger |
Men’s 3.5 (50+) | ||
G: Jesse Gonzalez & Jackson Riker | S: Robert Beanland & Paul Villacarlos | B: David Schwantes & Dave Van Lue |
Men’s 4.0 (All) | ||
G: Ramin Erfanian & Gokhan Gunan | S: Mike Callahan & Michael Aubel | B: Rajendra Vedaraju & Jyotheeswar Lakshmana |
2023 Mixed | Medal Results | September 14th – 15th |
---|---|---|
Mixed 3.0 (19-49) | ||
G: Allison Schmidt & Matthew Krispin | S: Crystal Gu & Ivan Lee | B: Naoko Nojiri & Kazuki Notsu |
Mixed 3.0 (50-59) | ||
G: TJ Reynolds & Steve Dilbeck | S: Jeanette Petrilli & Daryl Petrilli | B: Mona Alvarez & Jeffrey Matabuena |
Mixed 3.0 (60+) | ||
G: Doreen Rosengarth & Karl Smith | S: Kathryn Tournat & Michael Cooke | B: Dusty Roads & Michael Lehmberg |
Mixed 3.5 (50+) | ||
G: Vern Rouse & Paul Hendrickson | S: Lori Dorsey & Robert Beanland | B: Mayumi Honda & Mario Pascua |
Mixed 3.5-4.0 (19-49) | ||
G: Sonia Almeida & Phil Davis | S: Bari Grossman & Rabi Bala | B: Judy Lai & Colin Schoen |